Boże Narodzenie 2023 i Nowy 2024 Rok

Koleżanki, Koledzy, Sympatycy Ars Vitrea Polona,

zmiany klimatyczne sprawiają, że i w tym roku śniegu jest niewiele. Spędzenie czasu w zimowej atmosferze wymaga sporo wysiłku i wypadu w bardziej zimne rejony. Tym niemniej mam nadzieję na chociaż krótki okres śnieżnej i mroźnej pogody. Tymczasem cieszymy się świętami Bożego Narodzenia. Jest ciepło, rodzinnie, serdecznie i wesoło. Takie to święta – przesycone dziecięcymi zachwytami i kolędowaniem.

Życzymy uśmiechu, pogody ducha, fascynujących pomysłów i sił do ich realizacji.
Zbliżający się Nowy 2024 Rok niesie wiele inspirujących zapowiedzi.

Po wakacjach, które dla większości z nas upłyną pod znakiem wyjazdów, zwiedzania, oglądania spotkamy się w Toruniu. W październiku zapraszamy na kolejną konferencję naszego stowarzyszenia. Serdeczność i zapał zespołu Andrzeja Kałuckiego są gwarancją fantastycznych dni. Wszyscy liczmy na szeroki udział w tym ważnym wydarzeniu a mury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika już czekają.

Wcześniej powinno być dostępne kolejne wydawnictwo AVP. Tym razem będzie to publikacja po konferencji w Lidzbarku Warmińskim. Na pewno wspominacie to spotkanie przesycone magią miejsca, gdzie wisienką na torcie ciekawych wykładów była wycieczka po tajemniczych i zaskakujących zakątkach Warmii.

zmiany klimatyczne sprawiaj, że i w tym roku śniegu jest niewiele. Spędzenie czasu w zimowej atmosferze wymaga sporo wysiłku i wypad w bardziej zimne rejony. Tym niemniej mam nadzieję na chociaż krótki okres śnieżnej i mroźnej pogody. Tymczasem cieszymy się świętami Bożego Narodzenia. Jest ciepło, rodzinnie, serdecznie i wesoło. Takie to święta – przesycone dziecięcymi zachwytami i kolędowaniem.

Życzymy uśmiechu, pogody ducha, fascynujących pomysłów i sił do ich realizacji.
Zbliżający się Nowy 2024 Rok niesie wiele inspirujących zapowiedzi.

Po wakacjach, które dla większości z nas upłyną pod znakiem wyjazdów, zwiedzania, oglądania, spotkań spotkamy się w Toruniu. W październiku spotkamy się na kolejnej konferencji naszego stowarzyszenia. Serdeczność i zapał zespołu Andrzeja Kałuckiego są gwarancją fantastycznych dni. Wszyscy liczmy na szeroki udział w tym ważnym wydarzeniu a mury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika już czekają.

Naukowcom, muzealnikom – odkryć, publikacji i wystaw.

Restauratorom – przywracania do życia tego co o mały włos nie zostało stracone.

Artystom – natchnionych projektów.

Witrażystom – pięknych realizacji, które będą zdobiły przez stulecia (pamiętajcie o sygnaturach, aby ułatwić pracę naszym następcom).

Sympatykom – radości z obcowania ze sztuką witrażu.

Członkom Honorowym AVP – cierpliwości i wyrozumiałości dla nowych pomysłów młodości oraz dzielenia się doświadczeniem i matczyno-ojcowskiej opieki nad stowarzyszeniem.

Nam wszystkim – spokoju, zdrowia i wolnego miejsca w kalendarzu dla planów.

Andrzej Bochacz