Tak szybko odchodzą – Jan Dominikowski

Ze smutkiem informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku odszedł od nas Jan Dominikowski.

Dla wielu z nas, kolega i przyjaciel ze Stowarzyszenia Miłośników Witraży

Jan był łódzkim konserwatorem, historykiem sztuki, specjalistą od sztuki sakralnej i sepulkralnej, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, laureatem „Złotego Exlibrisu” za monumentalną monografię Cmentarza Starego w Łodzi.

Prowadził autorską pracownię witraży stylowych, autor publikacji i książek poświęconych m.in. twórczości sakralnej ks. Tadeusza Furdyny.

Jan Dominikowski był współorganizatorem VI Konferencji WITRAŻE SECESYJNE. TENDENCJE I MOTYWY zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona oraz Muzeum Historii Miasta Łodzi w maju 2009 roku.

Jan Dominikowski poza szeroką działalnością artystyczną i konserwatorską, ogromną wiedzą i doświadczeniem był związany z Akademia Muzyczna w Łodzi. Tutaj realizował wiele projektów artystycznych. Tutaj również studiował przez trzy lata na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu prof. Tadeusza Kopackiego.