Andrzej Hibner

Zmarł Andrzej Hibner, wyjątkowy łodzianin. Był twórcą witraży, miłośnikiem sztuki i teatru.

Kolega odszedł od nas 16 grudnia 2020 r.

74 lat, zbyt szybko, aby rozstać się naszym kolegą Andrzejem.

Andrzej Hibner był od zawsze związany z Łodzią. Absolwent Politechniki Łódzkiej dawno temu pokochał witraże i stworzył wyjątkowa pracownię. Jego realizacje znajdują się w budynkach publicznych, kościołach, ale i prywatnych mieszkaniach czy domach w całym kraju, a także za granicą (m.in. Stanach Zjednoczonych i Argentynie).

Andrzej Hibner przez wiele lat był członkiem Stowarzyszenia Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona.

Pracownia Andrzeja Hibnera przeprowadziła m.in. renowacje okien witrażowych w łódzkiej katedrze, Pałacu Herbsta oraz Pałacu Poznańskiego.

Kilka słów, którymi można go opisać: optymista obdarzony poczuciem humoru i smaku.

W 2012 roku razem z grupą przyjaciół odwiedziliśmy Łódź w poszukiwaniu witrażowych doznań. Jednym z przystanków była oczywiście Pracownia Witrażowa Andrzeja Hibnera. Było to wspaniałe spotkanie z człowiekiem pasji i serdecznym przyjacielem miłośników witraży.

Pisaliśmy już o Andrzeju Hibnerze na łamach Barw Szkła – https://barwyszkla.pl/andrzej-hibner-witrazysta/