Zaproszenie na wystawę do Niedzicy

plakat-witraze-lubelszczyzny_niedzicaSzanowni Państwo, uprzejmie zapraszamy na wernisaż wystawy „Cenne czy niechciane – witraże kościołów województwa lubelskiego”, który odbędzie się

2 lipca, o godz. 17.00 na zamku w Niedzicy. Wystawa powstała podczas przygotowań do IX sesji naukowej, organizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Witraży ArsVitrea Polona, która odbyła się w październiku 2015 r. w Lublinie.

Kilka lat temu na zamku w Niedzicy twórcy Korpusu Witraży prezentowali fotografie witraży ze Spisza.
Mamy nadzieję, że zapoznanie się z przykładami wyrobów warszawskich warsztatów witrażowych na terenie woj. lubelskiego pozwoli Państwu na pełniejsze poznanie tej dziedziny twórczości rzemieślniczej i artystycznej.

Na wystawę zaprasza Muzeum – Zespół Zamkowy w Niedzicy, Stowarzyszenie Miłośników Witraży, Stowarzyszenie Historyków Sztuki, a także Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków i Instytut Historii Sztuki KUL wraz z autorami wystawy.

Z poważaniem i serdecznym zaproszeniem autorzy: Ireneusz Marciszuk i Katarzyna Tur-Marciszuk